SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Ivo Kaderka: „Přál jsem si finále Veselý – Pavlásek.“

07.06.2014 11:42:02 | Šéf českého tenisu Ivo Kaderka je na prostějovském turnaji posedmnácté, Český tenisový svaz se na turnaji už dlouhé sezóny podílí, od roku 2002 má tento turnaj statut Czech Open: „Chtěl bych poděkovat Jiřímu Kunertovi, banka UniCredit je zárukou, že tento turnaj má dlouhodobě vynikající úroveň a dokonalé finanční zabezpečení. Mirkovi Černoškovi děkuji za jeho dokonalou péči o tento turnaj a samozřejmě Petře Černoškové, která je v roli turnajové ředitelky naprosto dokonalá a se svým týmem odvádí stoprocentní práci.

Turnaj opět proběhl na vynikající úrovni, měl výborné obsazení, nedá se mu nic vytknout, vše bylo dokonalé.
Na rozdíl od Jirky Kunerta, který je rád, že má – z pohledu nového působení této banky na Slovensku – ve finále slovenského hráče, já jsem si tam přál Adama Pavláska. Adam sehrál vynikající turnaj, poprvé ve své kariéře postoupil na challengeru do semifinále a přál jsem mu, aby udělal ještě jeden krok a byl ve finále. Bylo by to i praktické potvrzení naší filozofie podpory mladých nadějných hráčů. Před třemi lety jsme začali organizovat sérii turnajů futures a jak Adam Pavlásek, tak především Jiří Veselý na nich získali tolik důležité body. Jirka Veselý dva turnaje vyhrál, Adam Pavlásek jeden. Udělali jsme tehdy hodně systémových kroků, které podpořily péči o české talenty, a jsem rád, že jsme tak rozhodli. Jirka je dnes členem úspěšného daviscupového týmu, získal v této soutěži už první bod a určitě má před sebou velkou budoucnost. Turnaj měl opět dokonalé doprovodné akce, na kterých se sešly významné osobnosti české scény. Jsem rád, že je jméno Českého tenisového svazu spojeno s tímto turnajem, který ve své kategorii nemá na světě obdoby.“