SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jiří Veselý přesvědčivě vyhrál UniCredit Czech Open

07.06.2014 13:11:38 | Jiří Veselý uzavřel své působení na prostějovském challengeru jasným finalovým vítězstvím nad Slovákem Norbertem Gombošem 6:2, 6:2, zápas trval jen 74 minut. Ani v jednom okamžiku se osud zápasu nenakláněl na stranu Gomboše, Veselý byl trpělivý, aktivnější, lépe servíroval. Po Radku Štěpánkovi, Janu  Hájkovi a Bohdanu Ulihrachovi je Jiří Veselý čtvrtým českým tenistou, kterému se podařilo turnaj na Hané vyhrát.

Před rokem se Veselý probojoval do finále, kde podlehl Štěpánkovi, nejvýše nasazeného Štěpánka tentokrát vyřadil Veselý  v pátečním semifinále. Klíčem k finálovému vítězství Veselého byly úvodní hry obou setů, ve kterých získal soupeřovo podání. Třiadvacetiletý Slovák Gombos, který je 166. hráčem žebříčku ATP, vyřadil ve druhém kole nečekaně turnajovou dvojku Nizozemce Robina Haase. Tím se mu otevřela cesta do závěrečných bojů a v semifinále porazil Adama Pavláska. Předností Gombose byla při jeho úspěšné cestě turnajem tvrdá a razantní hra. Jeho silnou zbraň ale ve finále Veselý dokonale eliminoval. Nepouštěl se do razantních výměn, pestrou hrou postupně dostal protivníka z úderového rytmu. Úvodní set zakončil Veselý dvěma esy. Ve druhé sadě už Veselý vedl 4:0. I když v závěru ještě Gombos korigoval výsledek, zvrat už soustředěně hrající Veselý nepřipustil a hned první setbol při svém podání proměnil ve vítězství. „Jsem rád, že se mi podařilo tento vynikající turnaj vyhrát, navíc v klubu, jehož jsem členem. Rád bych poděkoval všem, kteří mi pomohli.“