SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Vzpomněl si Pavlásek na sezonu 2014?

01.06.2016 15:40:55 | Adam Pavlásek porazil ve druhém kole UniCredit Czech Open sedmého nasazeného Brazilce Rogeira Dutra Silvu (85.), snížil vzájemnou zápasovou bilanci na 1:2 a probojoval se do čtvrtfinále. „Byl to pro mě hodně těžký zápas, první set byl zcela v režii soupeře, hrál hodně rychle, neměl jsem sílu mu vzdorovat. Ve druhém setu jsem se zvedl, bylo to hodně vyrovnané, stejné to bylo i v tiebreaku, ten jsem vyhrál, ale mohl se radovat i on. Bylo to jednou, dvou míčích. Bylo tam hodně brejků, nakonec to šlo do třetího setu a jsem rád, že jsem zvládl jeho začátek.

Když to bylo 3:0, 4:1, tak se Dutra Silva začal smiřovat s tím, že to už neotočí. Neodešel fyzicky, ale psychicky, byl balón od vítězství a najednou prohrával 1:4 ve třetím setu. Pro mě byl klíčovým okamžikem zápasu tiebreak ve druhém setu, tam se to zlomilo. Pro mě bylo důležité, že jsem našel v sobě sílu a zvládl jsem tiebreak,“ hodnotil zápas Adam Pavlásek. Zatím vyhrál na UniCredit Czech Open dva zápasy, aby měl šanci převzít v sobotu pohár šampiona, tak mu ještě tři vítězství chybí. „Rád vzpomínám na turnaj v roce 2014, to jsem se dostal do semifinále, nebyl bych proti, kdybych to letos zopakoval,“ přidával Adam Pavlásek. Ve čtvrtfinále nastoupí proti Španělu Cervantesovi, s ním má zatím pasivní zápasovou bilanci 0:3. Všechny tři prohry jsou z minulého roku, Pavlásek prohrál na challengeru v Praze, Ostravě a v Mersinu.