TK PLUS MĚSTO PROSTĚJOV ČTS TENNIS EUROPE ATP


TOPlistFact sheet 2016
Acceptance list 2016


04.06.2016 11:45:15 Exhibice bavila, hlediště i aktéry

Dokonalou předehrou před posledním zápasem UniCredit Czech Open byla exhibice dvou mixů a nedá se říct, že by během exhibice před finálovým duelem prostějovského challengeru dvojice Lucie Šafářová, Jiří Novák nijak nedominovala, nicméně se mohla radovat z vítězství 5:4 nad párem Petra Kvitová Petr Pála. Nehrající kapitán fedcupového týmu pak vzal neúspěch galantně na sebe.

„Musím se Petře omluvit. Kazil jsem příliš,“ usmíval se na svou partnerku, která si ovšem z porážky nic nedělala. „Hlavně jsem ráda, že jsem se i s Luckou mohla představit doma. Takových možností příliš není. A mile mě překvapily plné tribuny. Je fajn vědět, že si fanoušci v Prostějově na nás našli čas,“ řekla Kvitová.
Dělové servisy a dlouhé výměny utkání nenabídlo, bylo však plné technických kousků a milimetrově přesných zakončení. I pokus o napálení Pály soupeřkou skončilo úsměvem. „Tady se vždy cítím dobře. Je to můj domácí klub. Na tribunách jsem viděla hodně kamarádů. To vždy potěší,“ uvedla Šafářová.
Spokojený byl také Jirka Novák, prostějovská legenda a bývalý hráč světové desítky. „Jsem rád, že mě organizátoři oslovili. Bylo příjemné zahrát si s takovými hvězdami,“ prohlásil Novák.
Složení dvojic i výkony na kurtu se podle Pály můžou projevit i v nominaci pro příští zápasy fedcupového týmu. „Exhibice měla z pohledu nominace klíčovou roli. Zamotala mi pořádně hlavu. Ani se neptejte jak,“ smál se Pála.
Past: UniCredit Czech Open
Singles 2015   Tournament DRAW
 Players list
Doubles 2015   Tournament DRAW
 Players list

Jiri Vesely
Jiri Vesely
Radek Stepanek
Florian Mayer
Yuri Schukin
Jan Hájek
Jan Hájek
Augustin Calleri
Sergio Roitman
Jan Hajek
Jarko Nieminen
Radek Stepanek
Radek Stepanek
Guillermo Coria
Bohdan Ulihrach
Andreas Vinciguerra
Richard Fromberg
Richard Fromberg
Bohdan Ulihrach
Andrei Cesnokov
Andrea Gaudenzi
Karol Kucera