ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Tři Češi na centrálním dvorci

04.06.2018 18:40:12 | Zítřejší program MONETY Czech Open na centrálním dvorci zahájí Václav Šafránek s třetím nasazeným Španělem Carballesem Baenou (76. ATP). Po nich nastoupí Adam Pavlásek druhým nasazeným Pablo Cuevasem. Uruguayec je v současné době na 75. místě ATP, ale byl už 15.srpna 2016 na 19. příčce. Adam Pavlásek v polovině května na challengeru v Římě zázračně zlomil mizernou sezonou, vyhrál titul a následně se na Roland Garros kvalifikoval do hlavní soutěže, ve které uhrál jedno kolo.

„Je to příjemná změna být zpátky ve fazóně a znovu poznat, co znamená vyhrávat zápasy. Budu strašně rád, když tuhle formu udržím nadále,“ přál si Pavlásek. Nakonec byl v Paříži posledním Čechem v soutěži. Jeho cestu zastavil dvanáctý hráč světa Diego Schwartzman z Argentiny. „Vůbec jsem neservíroval. Bez podání se proti takovému soupeři hraje těžko. Všechno vrátí, je to motorová myš, dělá minimum chyb,“ uznal Pavlásek. „Takový zápas ukáže hráči, kde je a jak na tom je. Těšil jsem se, že dokážu prodat hru, kterou předvádím a třeba ho potrápím. Je škoda, že jsem to nedokázal. Na druhou stranu jsou to skvělá zkušenost a motivace, abych s podobnými hrál častěji. A s lepšími výsledky.“
Jako třetí vstoupí na centrální dvorec Jiří Veselý s Italem Gianlucou Magerem, ten byl v kvalifikaci šestým nasazeným a postoupil do hlavní soutěže. V Paříži prohrál Jiří Veselý v prvním kole se Srbem Dušanem Lajovičem. Co říkal po zápase? „Herně to není až tak tragické, ale fyzicky nejsem úplně připravený,“ přiznal Veselý, který měl v dubnu zdravotní problémy. „Potřeboval jsem něco uhrát, abych se dostal do Wimbledonu, tak jsem se honil. A kondice na dlouhé utkání chyběla,“ konstatoval obhájce titulu a trojnásobný šampion prostějovského challengeru Jiří Veselý. „V Prostějově se mi vždycky dařilo a věřím, že tomu tak bude i letos.“ Program na centrálním dvorci AGROFERT Arény uzavře zápas Argentince Pelly a Slováka Gombose.

twitter instagram facebook kontakt