SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Adam Pavlásek promarnil postup do čtvrtfinále

06.06.2018 16:04:06 | Téměř tři hodiny bojoval o čtvrtfinále Adam Pavlásek s houževnatým Jaume Munarem a vše nasvědčovalo, že Čech bude v zápase o čtvrtfinále pokračovat podle úterního receptu, kdy rozvážnou hrou rozleptal druhého nasazeného Uruguayce Cuevase. Zpočátku to tak vypadalo, za stavu 2:2 brejkl Španěla, vedl pak 4:2, ale Munar třemi gemy otočil, bylo 5:4 pro něj a Pavlásek musel srovnávat na 5:5.

Pak ale hned vzal Španělovi podání a Muran udělal to samé – 6:6. Tiebreak nakonec Pavlásek – jako zatím pokaždé na MONETA Czech Open – vyhrál. V druhém setu na začátku prohrál Pavlásek podání, Munar vedl 3:1, 5:2, pak ale přišla Pavláskova chvíle, stáhl na 4:5, ale to bylo všechno 4:6, stav setů srovnán… Pavlásek vedl 3:2, vyhrál Španělovo podání – 4:2 a pak přidal po boji své – 5:2. Za stavu 5:3 Pavlásek zápas svým podáním neukončil, Španěl měl šanci srovnat a také ji využil. Pak překvapivě Pavlásek prohrál své podání a tím bylo o výsledku rozhodnuto. Zkušenější Muran už zápas nepustil. Škoda, hlavně ve třetím setu měl Pavlásek navrch a své šance nevyužil. „Bylo to nahoru dolů. Oproti předchozímu zápasu jsem se nemohl spolehnout na podání. Bez toho se dnes hráč neobejde. Když nemá servis, musí být připravený na velkou válku,“ uvedl Palásek po zápase a jeho slova potvrdila i rozhodující sada. Český daviscupový reprezentant v jejím průběhu vedl 5:3 a při vlastním podání 30:15, duel přesto nedotáhl k úspěšnému konci. „Musel jsem tvořit hru a s tím souvisely i některé chyby. v jednom důležitém okamžiku jsem udělal špatné rozhodnutí a toho se soupeř chytil. Hlavním problémem ale bylo opravdu první podání. Často se nevešlo do kurtu, z toho pramenily mé problémy v mezihře,“ dodal Pavlásek.
Mezi osm nejlepších nepostoupil ani Zdeněk Kolář, prohrál s Italem Federicem Gaiem. Čech s ním má zápornou zápasovou bilanci, ze tří vzájemných duelů zatím ani jednou nevyhrál. „Ital hrál moc dobře, nejraději bych na ten zápas co nejrychleji zapomněl,“ říkal Kolář po zápase, který měl dvě zvláštní poloviny. V první sadě za stavu 5:5 získal dva gemy Ital, vyhrál první set 7:5, pak přidal dalších šest gemů v řadě – 7:5, 6:0.