SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Veselý prohrál, vypadl poslední Čech

06.06.2018 19:46:04 | Rovných 140 minut trvala snaha Jiřího Veselého udržet český tenis v turnaji. Veselý vstupoval do zápasu s Ymerem jako favorit, věřil si, ale Švéd se od začátku představil jako jistá tenisová zeď a bylo mu jedno, že hned prohrál podání, Veselý přidal své a bylo to – 2:0. Ymer pak vyhrál šest her za sebou – 6:2! Čím déle se hrálo, tím byl Ymer jistější a Veselý bezradnější.

Čím víc se obhájce titulu snažil, tím to měl s Ymerem složitější, dělal víc chyb. Přesto vedl ve druhém setu 3:1, 4:2, Ymer se nevzdával, snížil, pak se ale projevila přece jen větší zkušenost Veselého – 6:3. V třetím setu to byl boj o každý fiftýn, do stavu 3:3 si každý vyhrával podání, Veselý s většími problémy. Za stavu 3:3 Veselý prohrál podání a už to do konce zápasu nedohnal, prohrál 4:6.
Co rozhodovalo? V klíčové sadě v sedmé hře nezvládl svůj servis a ztratil v několika minutách naději na čtvrtý triumf na největším turnaji v České republice. „Je mi do breku, ale s tímto tenisem nemám ve stovce co dělat. Právem s ní vypadávám. Nešel mi servis, odešla hlava i nohy. Moje hra neměla žádnou myšlenku,“ povídal po utkání zklamaný Veselý. Především ve třetí sadě se snažil měnit rytmus hry i délku úderů, na rozjetého soupeře to nestačilo. „Byly to jenom nahodilé zkoušky, které neměly velkou šanci na úspěch. Takhle hrát prostě nemůžu,“ dodal poslední vyřazený český tenista.