ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Černošková: Musíme si zvykat na velký tenis bez Čechů

07.06.2018 10:09:42 | Petra Černošková už tradičně před turnajem zopakovala své ředitelské přání, přitom dobře věděla, že se jí jen přetěžko splní. „Jsme největší český turnaj a z tohoto pohledu je mé přání celkem jasné – byla bych ráda, kdyby naši hráči zůstali v turnaji co nejdéle. Dobře víme, že o zápasy domácích tenistů je největší zájem, takže bych si přála nabité ochozy centrálního dvorce, alespoň jednoho českého hráče ve finále a aby se pohár pro vítěze nestěhoval za hranice.

Ale když se dívám na rozlosování a vnímám formu obhájce trofeje Jirky Veselého, tak vím, že se mi to asi nesplní,“ říkala turnajová šéfka, která je v této roli už podvacáté.
Středa pak byla černým dnem pro český tenis, ani jeden ze čtyřech Čechů nepostoupil do čtvrtfinále… Jiří Veselý svůj loňský titul na Czech Open neobhájí, pátý nasazený hráč turnaje nestačil na Švéda Ymera. Držitel divoké karty Václav Šafránek prohrál s Rakušanem Geraldem Melzerem, získal jeden gem. Zdeněk Kolář s hráčem z kvalifikace Italem Federicem Gaiem také neměl hlavně ve druhém setu šanci. A Pavlásek? Byl jen dva míče od postupu, ve třetím setu vedl 5:3 a 30:15! „V poslední době jsem otočil hodně zápasů, které jsem mohl prohrát. Tak tady mi to ta karma vrátila,“ říkal po téměř tříhodinové bitvě Pavlásek.
Závěr turnaje bez Čechů? „Musíme si zvykat, doba Štěpánka i Hájka je už pryč, druhého vyhnaly z okruhu zdravotní problémy, Hájek se v roce 2015 rozloučil s kariérou, oba vyhráli náš turnaj třikrát. Naši hráči neměli jednoduché vylosování, ale pořád jsem věřila, že v domácím prostředí uspějí, že je diváci poženou dopředu. Jako organizátoři jsme podle mého názoru udělali maximum, Moneta v areálu září, ale tím naše role končí. Dál už je úspěch turnaje v rukou hráčů. Všichni skončili ve druhém kole a to je pro nás smutný příběh. Prostě – musíme si zvykat na velký tenis bez Čechů,“ dodávala Petra Černošková.

twitter instagram facebook kontakt