ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Melzer zkušeně postoupil do semifinále

07.06.2018 13:22:03 | O první místo v semifinále bojoval Rakušan Gerald Melzer (111. ATP) s Italem Salvatore Carusem (228.). Od začátku to byl duel o nekonečných trpělivých výměnách, a kdo si myslel, že bude mít navrch zkušenější Melzer, ten se mýlil. Ital byl hodně houževnatý, ale Rakušanova chvíle přece jen přišla po padesáti minutách, i když mu k tomu dopomohla i Italova dvojchyba, Melzer vyhrál 6:4.

Rakušanovi je osmadvacet, nejlépe byl na 76.místě ATP. A Caruso? O dva roky mladší, jeho maximem byla 156. příčka, tyhle žebříčkové rozdíly ale rozhodně nebyly znát. Oba byli dokonalí, hlavně důrazní od základní čáry, o všem rozhodly chyby. Nebylo jich moc, ale staly se v pravou chvíli… Ve druhém setu to bylo za stavu 2:1, Caruso prohrál servis a Rakušan vedl 3:1, 5:2, Caruso snížil na 4:5, ale závěr si Melzer zkušeně pohlídal – 6:4 a postup do semifinále. Čekal ho vítěz duelu Ymer – Munar.
Rozdíl mezi Carusem a Melzerem na žebříčku ATP je více než sto míst. Očekával Rakušan tak těsný zápas? „Určitě, každý hráč z první dvoustovky umí hrát tenis, nejsou tam tak velké rozdíly. Viděli jsme, že Marco Cecchinato je 72. na světě a hraje semifinále v Paříži. Špička je opravdu hodně vyrovnaná.“ Čekal Melzer v zápase tak dlouhé výměny? „Věděl jsem, že hraje tvrdě od základní čáry. Neměl jsem v úderech takový cit, jak bych si přál, ale lépe jsem podával a to nakonec rozhodlo.“ Gerald Melzer v dalším kole narazí na Ymera nebo na Munara, co od nich očekává? „Oba dva jsou mladí hráči. S Munarem jsem jednou loni hrál. Vyhrál jsem ve třech setech, ale byl to těžký zápas. Oba jsou výborní, oba se kvalifikovali na Grand Slam a dostali se do druhého kola. Na tomto turnaji bude těžký každý zápas.“

twitter instagram facebook kontakt