ENGLISH
ATP Challenger Tour
2. - 8. 6. 2019 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Tenisové legendy ozdobou exhibice na MONETA Czech Open

09.06.2018 12:53:42 | Příjemnou a odlehčenou odvetu za vzájemný semifinálový souboj ze semifinále na Australian Open 2002 sehráli před závěrečným duelem Moneta Czech Open Švéd Thomas Johansson a Jiří Novák. Úspěšnější byl tentokrát díky výsledku 5:3 český tenista.

„O výsledek opravdu nešlo. Jsem strašně rád, že Thomas přijel. Jsme vrstevníci, je mladší pouze o dva dny než já. Na kurtu jsme se potkávali od juniorů, jsme dlouholetí kamarádi. To že na náš turnaj přijela taková legenda je skvělá zpráva,“ řekl Novák.
Opět se potvrdilo, že elitní hráči minulých let tenis nezajímají. Ano, ubrali na razanci returnů, přesnost úderů zůstala. Stejně tak i chytrost v mezihře. A servis? V několika případech se dostal přes dvě stě kilometrů za hodinu. „Rychlost zůstala, akorát ta přesnost je pryč. Trefoval jsem tak sedm servisů z deseti. Tedˇ jeden,“ usmíval se Johansson.
Před lety se tenisté v Austrálii prali o účast ve finále v pěti setech. Tentokrát se hrálo spíše na čas. Jinak by se vyrovnaný souboj na prostějovské antuce hrál možná také přes čtyři hodiny, stejně jako v roce 2002. „Možná bychom mohli hrát delší zápas. Ale hned vedle kurtu by musela stát sanitka,“ smál se sympatický švédský tenista.
Oba hráči pak zhodnotili tenisovou situaci svých následovníků. „Byli jsme dlouho doslova rozmlsaní, ani jsme si některých úspěchů nevážili. Tomáš Berdych byl dlouho ve světové desítce, vyhrály se Davis Cupy. Mladým klukům to zatím úplně nejde, ale nemluvil bych o nějaké krizi. Dejme klukům pár let, náš tenis zase bude nahoře,“ míní Novák.
„Český tenis na tom stále není špatně. Podívejte se na ten švédský. Máme jediného hráče ve druhé stovce. Musíme být trpěliví. Naštěstí jsou tady legendy. U nás třeba Stefan Edberg, vy máte například Jirku Nováka. Jejich bývalé úspěchy mladým určitě ukáží směr, chce to jen trošku času,“ dodal Johansson.

twitter instagram facebook kontakt