SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

První nasazený Casper Ruud potvrdil roli jedničky

04.06.2019 17:07:04 | Nor Casper Ruud (63. ATP) je na turnaji MONETA Czech Open v roli nasazené jedničky, v prvním kole s Francouzem Denollym to měl ale dost složité, prohrál první set, ve druhém vedl 4:2, 5:3 a zápas otočil. Jak Ruud zápas zhodnotil?

„Nebyl to lehké, hrál jsem proti soupeři, kterého jsem příliš neznal, a to může být velmi zrádné. Asi jsem byl na začátku trochu zbrklý a chtěl až moc, z čehož pramenily moje chyby. Pak jsem se ale uklidnil, v druhém setu jsem vzal soupeři podání a získal sebevědomí. Hru jsem zjednodušil a nesnažil jsem se každý míč hned proměnit. Neustále jsem se zlepšoval a na konci jsem se cítil velmi dobře.
Ve třetím setu už Ruud na kurtu dominoval, našel definitivně recept na vítězství?
„Dá se to tak říci. Lépe jsem četl jeho hru a dokázal toho využít. Zároveň jsem si ale více věřil, v posledním setu jsem hrál mnohem lépe než v tom prvním. Takže přestože začátek nebyl z mé strany nejlepší, odcházím z kurtu s dobrým pocitem.
V příštím kole narazí Ruud na Šafránka, co od duelu očekává?
„Se Šafránkem jsem už jednou hrál, ale zápas musel skrečovat kvůli zranění. Moc ho sice neznám, ale v každém případě to bude těžký zápas a musím se na něj dobře připravit.“