SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Peter Torebko se zatím nenechal zastavit

06.06.2019 10:06:59 | Jedenatřicetiletý Němec Peter Torebko se na MONETA Czech Open postaral ve druhém kole o největší senzaci, vyřadil Alberta Ramose Vinolase, druhého nasazeného hráče turnaje. Jeho nejlepším výsledkem v letošní sezoně bylo vítězství na turnaji kategorie Futures v Santa Margerita di Pula v Itálii. V Prostějově ho nezastavil ani Vít Kopřiva, který výborně začal, ale po pomalejším rozjezdu dokázal Torebko zápas otočit.

Jak utkání zhodnotil? „S Kopřivou jsem hrál zhruba před dvěma týdny a mám pocit, že jsem se v hlavě nastavil na snadný zápas. Měl jsem skutečně pomalejší začátek, nebyl jsem dostatečně agresivní a špatně jsem se pohyboval. Prohrával jsem 1:4, pak jsem ale soupeři sebral několik podání a měl jsem i šanci srovnat na 5:5. První set jsem sice prohrál, ale říkal jsem si: bylo to těsné, možná budu mít šanci v druhém setu. Ve druhém setu to pak bylo nahoru dolů, nakonec se to ale otočilo v můj prospěch a vyhrál jsem 6:4. V posledním setu jsem rychle získal vedení 3:0 a nakonec vyhrál 6:4. Takové věci se prostě v tenise stávají.“
V prvním kole Peter Torebko senzačně vyřadil druhého nasazeného Ramose. „Ty dva zápasy se hodně lišily. Dnes jsem hrál proti soupeři s výborným velmi nízkým bekhendem, který mi moc nesedí, takže jsem musel odpovědět šlajsem, což zase nevyhovovalo jemu. Včera jsem naopak hrál dlouhé vysoké míče do bekhendu na základní čáru, protože jsem hrál proti levákovi a nechtěl jsem ho nechat hrát forhend. Takže jsem vlastně hrál úplně jinou hru. Vždy se snažím najít vhodné řešení, abych vyhrál. Zatím se mi to daří a chci se dostat v Prostějově co nejdál.“