SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Černošková: Dali jsme šanci mladým

08.06.2019 13:31:11 | „Po všech těch změnách, které ITF a ATP do turnajů challenger zavedli, jsme se toho zhostili velmi dobře, ze začátku jsme z toho všeho byli trochu překvapeni, ale mám dojem, že můžeme být spokojeni. Chvílemi to vypadalo, že ani supervizor ATP pořádně nevěděl, kdo se dostane do hlavní soutěže, nic z toho nového se našeho turnaje nedotklo, i navýšení na 48 hráčů jsme zvládli bez problémů, i když bylo víc zápasů.

Na druhé straně ubyla kvalifikace, hráli ji jen čtyři hráči. Přálo nám proti minulým letům počasí, i když se zatahovací střechou máme klid. Byli jsme smutní z vystoupení českých hráčů, Jirka Veselý, Lukáš Rosol i Adam Pavlásek vypadli už na začátku a opakoval se minulý rok, kdy po dvaceti letech nebyl český tenis ve dvouhře v závěrečných kolech. V hlavní soutěži bylo třináct Čechů, opět jsme skoro všechny volné karty dali mladým tenistům a věřím, že u nás získali zkušenosti, které využijí v příštích sezónách. Jirka Lehečka vyhrál kolo, byl ve finále v deblu, dařilo se Vítkovi Kopřivovi. V kvalifikaci si zahrál i  náš junior Ondra Válek, tomu je patnáct, stejně jako šestnáctiletý Dan Siniakov.