ENGLISH
ATP Challenger Tour
14. - 19. 6. 2021 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ INFORMACE COVID
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Černošková: Turnaj bez covidu? Určitě příští rok

11.06.2021 11:21:05 | Turnajová ředitelka Petra Černošková nebyla sama, kdo si přál, aby se prostějovskému turnaji v nadsázce říkalo Covid Open, všichni doufali, že MONETA Czech Open 2021 bude už v jiných – a ne v covidových kulisách. To se nesplnilo nejen jí, ale všem, kteří si mysleli, že útočný vir zmizí z našich životů. Světový tenis změnila pandemie, pořád se zatím pohybuje v jiných rovinách než dřív.

I proto se mnohem složitěji turnajovému managementu dávala dohromady sestava MONETY Czech Open 2021, jen jedno zůstalo stejné, úspěch v Paříži zavíral dveře na Hanou. „Všechno je ovlivněno současnou dobou. Hráče čeká rozhodování, zda si posunem termínu prodlouží antukovou část sezóny, nebo zda dají přednost přípravě na travnatý Wimbledon. Hráči se k nám přihlásí, je ale otázkou, kteří opravdu přijedou. V každém případě určitě chceme, aby startovala domácí špička. Myslím si, že na kurtech uvidíme opravdu kvalitní antukáře, kteří si uvědomují, že na trávě nemají velkou šanci na výrazný úspěch,“ konstatovala dlouho před turnajem Petra Černošková.
Prvním nasazeným je Španěl Pablo Andujar (68.), ten vyhrál MONETA Czech Open v roce 2019, stal se druhým španělským šampionem v prostějovské turnajové historii, navázal na triumf krajana Jaumeho Munara z roku 2018. Andujar v Prostějově získal pátý titul v kariéře, pokaždé se radoval na antuce. A jak se mu dařilo letos na Roland Garros? V prvním kole antukového Grand Slamu se blýskl senzačním obratem proti Dominiku Thiemovi, prohrával 0:2 a v pátém setu poslal světovou čtyřku domů. A bylo mu jedno, že Thiem byl finalistou Roland Garros v letech 2018 a 2019, šampiónem loňského US Open. Pětatřicetiletý Španěl tyhle hvězdné zápisy v tenisových grandslamových statistikách nebral na vědomí, stejně jako když v Ženevě v polovině května porazil v prvním zápase po dlouhé přestávce Rogera Fererera. Dalším Španělem je Pedro Martinez (102.), spolu s Andujarem byli letos v semifinále čtyřhry na Roland Garros, cestu do finále jim zavřeli Kazaši Alexander Bublik a Andrej Golubjov.
„Jako každý rok je turnaj MONETA Czech Open dobře připravený, musíme se pohybovat přesně v regulích hygienických opatření, navíc opět se zvýšil počet diváků, kteří mohou do areálu,“ dodává turnajová šéfka Petra Černošková a jako loni, i letos opět věří, že  – turnaj bez covidu bude až příští rok.

twitter instagram facebook kontakt