ENGLISH
ATP Challenger Tour
5. – 10. 6. 2023 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Kopřiva se Svrčinou postoupili do semifinále!

02.06.2022 19:23:17 | Největší český mužský turnaj UniCredit Czech Open dospěl do čtvrtfinále, český tenis měl tři šance a dvě využil! Vít Kopřiva porazil ve dvou setech Brazilce Pucinelliho, uspěl také Dalibor Svrčina, i on Srba Medjedoviče porazil ve dvou setech.

Dobrou formu z posledních týdnů potvrdil Lukáš Klein v souboji s Libanoncem Benjaminem Hassanem. Slovenský tenista získal první set ve zkrácené hře a uspěl také ve druhé sadě, přestože prohrával už 1:4. „V předešlém týdnu se mi podařilo vyhrát challenger v Německu, a to mi dodalo sebevědomí, které se ukázalo i v Prostějově. I při klíčových míčích jsem se nebál jít do zakončení. Musím uznat, že soupeř hrál opravdu dobře, a pokud mu míče padaly do kurtu, často jsem jen přihlížel. Naštěstí ale začal dělat chyby a to mě posunulo do semifinále,“ uvedl vítěz Lukáš Klein.
Mezi nejlepší čtyři hráče turnaje jako první Čech postoupil Vít Kopřiva, na kterého nestačil Matheus Pucinelli de Almeida z Brazílie. Domácí tenista v průběhu celého utkání diktoval tempo hry a do menších potíží se dostal teprve v koncovce, v níž proměnil až osmý mečbol. „V prvních dvou jsme nevyužil své šance a pak to už bylo složitější. Nervozita se postupně zvyšovala, naštěstí to dopadlo dobře,“ popsal závěr duelu Kopřiva, který byl jinak se svým vystoupením spokojený. „Vlastně až do stavu 4:0 ve druhém setu to bylo úplně v pohodě. Výkon byl kvalitní,“ uvedl český tenista, který se letos poprvé dostal do semifinále na challengeru. „Je to skvělé. Navíc když jde o turnaj v Prostějově před rodinou a známými. Nějaké síly jsem ušetřil, věřím, že půjdu ještě dál,“ přeje si Kopřiva.
Dalibor Svrčina v duelu s Hamadem Medjedovičem ze Srbska získal poměrně snadno úvodní sadu. Ve druhém setu sice jednou ztratil servis, ani to jej ale nezastavilo v cestě za vítězstvím. „Podal jsem mnohem lepší výkon než v předchozím kole. Soupeř dělal hodně chyb, to mě nastartovalo. Z mé strany do byl naopak solidní výkon,“ pochvaloval si Svrčina, který dokázal využít opakovanou ztrátu koncentrace svého protivníka. „Jeho hra je velice kvalitní, někdy ale nezvládá emoce. Díky tomu jsem věděl, že musím hrát o každý míč. Každá povedená výměna mohla znamenat jeho vypadnutí z role. To se povedlo, třeba i mečbol odehrál už bez zájmu,“ poznamenal Svrčina. „Z postupu do semifinále na domácích kurtech mám radost. Je skvělé, že mě čeká další zápas,“ těší se na utkání o postup do finále Svrčina.
Vylepšit své challengerové maximum se pokusil Martin Krumich v souboji se Slovákem Horanským ale neuspěl, prohrál po dvou vyrovnaných setech. Přesto Martin Krumich zažil nejlepší týden v sezoně, nestačil jen na o jedenáct let staršího Slováka Horanského.  „V obou setech jsem měl šance, ale nevyužil jsem je. V této chvíli jsem naštvaný, mrzí mě to, ale ráno se probudím a budu se svou účastí v Prostějově spokojený,“ říkal těsně po zápase smutný Martin Krumich.

twitter instagram facebook kontakt