SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Tomáš Macháč v Prostějově ještě neztratil set

08.06.2023 20:23:46 | Ve čtvrtečních čtvrtfinálových zápasech postoupili do semifinálových bojů dva domácí tenisté, Dalibor Svrčina zdolal ve dvou setech Jakuba Menšíka, Jiří Lehečka nepotvrdil roli favorita proti Lukášovi Kleinovi ze Slovenska a prohrál ve dvou setech. Jako poslední se ve čtvrtfinále představil Tomáš Macháč (127.), pokračuje bez ztráty setu, v Prostějově se nachází ve výborné formě.

átý nasazený vyhrál i svůj třetí zápas v hlavní soutěži bez ztráty setu, když ve čtvrtfinále porazil argentinského antukáře Romana Andrese Burruchagu (251.). První set se dlouho nevyvíjel podle představ českého favorita, prohrával po ztrátách servisu 2:4 a poté ještě 3:5, v obou případech ale dokázal soupeře rebrejknout a úvodní dějství zakončil ziskem čtyř gemů v řadě. Ve druhé sadě už Macháč neprohrál ani jednou vlastní podání, brejknul Argentince dvakrát a dotáhl utkání do vítězného konce. „Vůbec jsem nehrál dobře, udělal jsem hodně chyb. Jsem rád, že se to podařilo zvládnout. Cením si více vítězství, než předvedené hry. Vyhrát, když to nejde, má svoji váhu. První set jsem urval, v tom druhém to bylo přece jen lepší,“ hodnotil svůj výkon Macháč.
A páteční program? Na centrálním dvorci se od 11 hodin představí v semifinále Dalibor Svrčina a Lukáš Klein, po nich Tomáš Macháč proti Francisco Comesanovi. Následuje finále čtyřhry Ariel Behar (Uru), Adam Pavlásek – Marco Bortolotti (It.), Seergio Martos Gornes (Šp.).