ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Blíží se největší český turnaj UniCredit Czech Open

11.05.2022 13:50:09 | Opět v tradičním termínu, tedy souběžně s druhým týdnem Roland Garros, a navíc bez omezení se uskuteční antukový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově, který je už hodně dlouho největším mužským turnajem na území České republiky.

Bude se konat ve dnech 29. května až 4. června v Národním tenisovém centru Morava, v nabité startovní listině, která je zatím předběžná, figurují dřívější šampioni Španěl Pablo Andújar a Argentinec Federico Coria, Slováci Alex Molčan, Norbert Gombos, Andrej Martin a Filip Horanský, Češi Jiří Lehečka, Zdeněk Kolář, Tomáš Macháč, Vít Kopřiva, Dalibor Svrčina a také trojnásobný vítěz Jiří Veselý, který jako jediný má šanci stát čtyřnásobným turnajovým šampionem, Radek Štěpánek a Jan Hájek, kteří také třikrát zvedli pohár nad hlavu, už skončili s aktivní kariérou.
Co je po čtyřech letech nové? Na scénu se vrací tradiční partner prostějovského turnaje bankovní dům UniCredit Bank.
„Spojení Czech Open a UniCredit Bank vnímám kladně, určitě chceme podporovat i v této složité době sport. Pro nás je to prestižní spojení tenisového sportu s naší značkou a věřím, že to bude i divácky velmi zajímavé, v rámci České republiky nabídne zajímavý tenisový svátek. Naše banka je vzpomínkou na federální časy, jako jedna z bank působíme na obout trzích, jak v Česku, tak na Slovensku. Z tohoto pohledu je toto spojení a možnost vidět soutěžit nejlepší české a slovenské tenisty a vše do tenisového příběhu skvěle zapadá,“ konstatoval na tiskové konferenci Jakub Dusílek, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.
Co přidal Miroslav Černošek, šéf prostějovského tenisu? „Tato tisková konference je pro mě srdeční záležitostí, skoro všechny tenisové roky jsem prožil s Živnostenskou bankou, později s Unicredit Bank. Jsem rád, že jsme se vrátili k názvu UniCredit Czech Open. Turnaje se zúčastní vedle zajímavých zahraničních hvězd představitelé slovenského a českého daviscupového týmu, a to je vzhledem k působení UniCredit Bank v obou republikách určitě zajímavé.“
Po dvou ročnících ovlivněných pandemií covidu-19 pořadatelé s radostí vyhlížejí letošní vydání turnaje, které by se mělo by se uskutečnit bez jakýchkoliv omezení. „Kvalifikace začne v neděli 29. května, zúčastní se jí 24 hráčů, z nichž šest postoupí do hlavní soutěže,“ informovala turnajová ředitelka Petra Černošková. „V pondělí 30. května začne hlavní soutěž, v úterý by měl být nejnabitější program, jelikož začíná čtyřhra.“ Deblová soutěž vyvrcholí už v pátek 3. června, singlové finále je na programu v sobotu 4. června od 11 hodin. Na vítěze letošního ročníku, dotovaného částkou 90 280 eur, čeká 100 bodů do žebříčku ATP. „Jsem ráda, že se můžeme vrátit ke všem doprovodným akcím i k plným tribunám a že můžeme pozvat fanoušky,“ těší Petru Černoškovou, která je v roli turnajové ředitelky už po čtyřiadvacáté Doprovodný program zahrnuje také tradiční Dětský den UniCredit Bank na prostějovském náměstí, uskuteční se 1. června.

twitter instagram facebook kontakt