SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jiří Veselý se ve druhém kole trápil

03.06.2015 16:52:55 | Obhájce prvenství na tenisovém challengeru v Prostějově Jiří Veselý porazil ve druhém kole po nečekaně tuhém boji Francouze Axela Michona ve dvou setech a postoupil do čtvrtfinále. V něm se střetne se Srbem Filipem Krajinovičem (99. ATP). Favorizovaný Veselý se v duelu s 318. hráčem žebříčku ATP, který postoupil do hlavní části z kvalifikace, nečekaně dlouho trápil. K vítěznému obratu se dostal až v závěru druhé sady, kdy zpřesnil a přitvrdil údery. V prvním setu Veselý prohrával už 3:5 a v tie-breaku 3:6.

„Samozřejmě, věděl jsem, že je Michon na žebříčku skoro na 320. místě, že ve třech dnech hraje pátý zápas, ale ten můj výkon, to bylo trápení od začátku až do konce a musím říct, že jsem dnes hrál ještě hůř než včera proti Fucsovicsovi. Ale všechno je o hlavě, nejsem schopen se pořádně soustředit, navíc podvědomě cítím, že v posledních dvou letech to byl loni titul a předtím finále. Cítím, že když budu hrát dobře, tak že se do finále můžu zase dostat a to mě svazuje. Doufám, že když zítra budu hrát se soupeřem, který je výš na žebříčku, tak že můj výkon bude také lepší. Když mám proti sobě soupeře, který hraje dobře, tak to bude pro mě rozhodně lepší. Čekal jsem na šanci, která za stavu 4:5 v prvním setu naštěstí přišla. I když jsem musel odvracet pár setbolů. Výkon, který jsem dnes předvedl, by na postup do semifinále nestačil.“ kriticky zhodnotil Veselý svůj výkon.

Herních nepřesností se nezbavil ani ve druhé sadě, v níž měl Michon dokonce šest setbolů. V rozhodujících chvílích ale, stejně jako v úvodní sadě, začal hrát bojácně. Zkušenější Veselý za stavu 5:5 prolomil soupeřovo podání a po 2 hodinách a 20 minutách proměnil třetí mečbol v zápase úspěšně odvracel celkem deset setbolů.

„Tolik jsem ještě nikdy neodvracel. Byl jsem pořád dole. Ve druhém setu mi pomohlo, že v jeho závěru za stavu 0:40 Michon znervózněl a žádný setbol neproměnil. Začaly ho trápit křeče ruky. Jeho problémy mi dodaly energii. I když jsem toho měl také dost,“ přiznal Veselý.