ENGLISH
ATP Challenger Tour
5. – 10. 6. 2023 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Vít Kopřiva se dostal do svého prvního finále

03.06.2022 15:53:54 | UniCredit Czech Open bude mít po pěti letech českého šampiona! Po Daliboru Svrčinovi postoupil do finále i Vít Kopřiva, i on měl za soupeře slovenského tenistu, Horanského porazil ve třech setech. V Prostějově se bude hrát páté české finále, v roce 2001 proti sobě nastoupili Ulihrach a Novák, v roce 2004 Štěpánek a Tabara, 2010 Hájek a Štěpánek a v roce 2013 byli ve finále Štěpánek a Veselý.

Ve druhém semifinále prohrál český tenista jednoznačně první set, když získal jedinou hru. V dalším průběhu se dokázal svému soupeři vzepřít a velkou bojovností vybojoval rozhodující sadu. V ní utkání gradovalo, oba tenisté se přetahovali o každý míč. Klíčový okamžik přišel v osmé hře, kdy Kopřiva získal podání Horanského, vzápětí svůj brejk potvrdil a mohl se radovat z postupu.
„První set se mi vůbec nepovedl. Nešly mi nohy, necítil jsem míče. Zlomilo se to až na začátku druhé sady, ve které se mi poprvé podařilo získat Filipův servis a začal se cítit lépe,“ popisoval náročné pasáže duelu Kopřiva. „Pořád jsem bojovat a vítězství urval. Jinak se to říci nedá,“ poznamenal vítěz.
Kopřiva se dostal do svého prvního finále na challengeru v kariéře. „Konečně se to podařilo. Je to pro mě speciální, protože se to povedlo v Prostějově, kde jsem doma. A že ve finále budeme s Daliborem, je něco úžasného,“ radoval se Vít Kopřiva.

twitter instagram facebook kontakt