SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Dalibor Svrčina ovládl UniCredit Czech Open

10.06.2023 14:03:21 | Jubilejní třicátý ročník UniCredit Czech Open měl české finále Svrčina – Macháč, bylo to podruhé za sebou a celkově pošesté v historii turnaje. Svrčina byl ve finále v Prostějově podruhé, loni prohrál s Kopřivou. V Prostějově je doma, na místní antuce se mu daří, mnohé překvapil výhrou nad velkou českou nadějí Menšíkem, dokonale takticky zvládl reprízu loňského semifinále se Slovákem Kleinem.

Dvaadvacetiletý Tomáš Macháč přijel do Prostějova s bilancí čtyř porážek, v Prostějově ale neztratil set. Jednalo se o první vzájemný zápas obou tenistů, Macháč se Svrčinou se sice už měli na turnajích dvakrát utkat, ale v obou případech nakonec k utkání nedošlo. Loni v Praze do semifinále nenastoupil Macháč a v italské Andrii se zase před osmifinálovým duelem odhlásil Svrčina. A vítězná bilance? Svrčina získal zatím jediný titul v roce 2021 na antuce v Praze, o dva roky starší Macháč, jenž v závěru minulého roku nakoukl krátce do první stovky světového žebříčku, má na kontě čtyři vyhrané challengery, všechny na tvrdém povrchu.
Velké finále nakonec ovládl Dalibor Svrčina (TK AGROFERT Prostějov), loni neuspěl, letos už vybojoval nejcennější pohár ve své kariéře. V první sadě získal servis Tomáše Macháče v desáté hře a dostal se do vedení. Lepší byl také ve druhém setu, který ovládl 6:2 a mohl si vychutnat vítězné ovace. „Před zápasem jsem byl nervózní, postupně se to lepšilo. Dařilo se mi Tomáše dostal do delších výměn, v nich jsem měl dobrý rytmus a získával body. Je z toho mé nejkrásnější vítězství,“ radoval se Svrčina, který tak mohl popřát mamince v hledišti, která měla ve finálový den narozeniny.
Slova uznání měl pro svého protivníka poražený finalista. „Dalibor hrál opravdu hodně chytře, šel si za výhrou. Snažil jsem se změnit rytmus, nic nefungovalo. Ale byl to skvělý týden, třeba to vyjde za rok,“ řekl Macháč.