ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

UniCredit Czech Open – prostějovský tenisový svátek se blíží

16.05.2024 12:44:50 | Prostějovský challenger se bude letos konat už po jedenatřicáté, patří mezi nejtradičnější v Evropě, na jeho výsledkové listině jsou světové jedničky i grandslamoví šampioni, třináctkrát se mezi vítěze zapsali Češi – třikrát vyhráli Jan Hájek (2006, 2009 a 2010), Radek Štěpánek (2003, 2004 a 2013) a Jiří Veselý (2014, 2015 a 2017), dvakrát Bohdan Ulihrach (1997, 2001), jednou Vít Kopřiva (2022) a Dalibor Svrčina (2023).

Na tiskové konferenci v pražském hotelu Four Seasons o turnaji hovořili majitel TK PLUS Miroslav Černošek, Jakub Dusílek, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, turnajová ředitelka Petra Černošková, Tomáš Macháč, Lucie Šafářová a Jan Koller. Posledně dva jmenovaní určitě budou spolu s Tomášem Plekancem, a Kristýnou Plíškovou hvězdami exhibice, která se uskuteční před sobotním finále dvouhry.

Co říkal vstupu do tenisu Jakub Dusílek, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia? „Spojení Czech Open a UniCredit Bank vnímám kladně, určitě chceme podporovat i v této složité době sport. Pro nás je to prestižní spojení tenisového sportu s naší značkou a věřím, že to bude i divácky velmi zajímavé, a turnaj bude mít stejně jako loni výbornou úroveň. Navíc čeští tenisté se v posledním období tlačí nahoru.“ Miroslav Černošek připomněl vynikající spolupráci s UniCredit Bank. „Pro nás bylo rozhodující, že se v roce 2022 po čtyřech letech vrátila tato prestižní banka na tenisovou scénu,  byl to skvělý návrat a pro mě jednoznačně srdeční záležitost. Skoro všechny tenisové roky jsem prožil s Živnostenskou bankou, později s Unicredit Bank. Jsem rád, že jsme se vrátili k názvu UniCredit Czech Open. Turnaje se od začátku zúčastňovali vedle zajímavých zahraničních hvězd tenisté slovenského a českého daviscupového týmu, a to bylo vzhledem k působení UniCredit Bank v obou republikách určitě zajímavé.“

A obsazení turnaje? „Startovní listina se bude ještě měnit, ale jsem ráda, že se zúčastní hlavně čeští a slovenští hráči,“ konstatovala ředitelka turnaje Petra Černošková. „Světový okruh je teď velice náročný a tenisty provází řada zranění. Myslím, že i tak je pole silné a atraktivní, máme v něm spoustu hráčů, kteří mají něco za sebou, i mladí tenisté, kteří se derou nahoru.“ Z první světové stovky se přihlásili Japonec Jošihito Nišioka (80.) a Argentinec Pedro Cachín (99.).

První týden Paříže už hodně dlouho ovlivňuje startovní listinu, kdo nahlédne do druhého týdne, do Prostějova nemůže. „Když tam vypadnu, jsem připravený, přijet do Prostějova, přijedu,“ říkal na tiskové konferenci Tomáš Macháč, (45. ATP). „A když ne, tak řeknu upřímně, že budu radši hrát v Paříži druhý týden. Budu tam hrát i čtyřhru, tak uvidíme, jak to půjde.“ To bude i příběh Jakuba Menšíka…

twitter instagram facebook kontakt