ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Poutavý příběh Michaela Vrbenského skončil ve čtvrtfinále

06.06.2024 18:18:21 | Cesta posledního českého tenisty v turnaji UniCredit Czech Open skončila ve čtvrtfinále. Nad síly hráče, který se dostal do hlavní soutěže přes kvalifikaci byl Chun-Hsin Tseng z Tchai-wanu. Vrbenský prohrál 3:6, 4:6 přestože v první sadě vedl 3:1.

„V prvním setu jsem měl ještě brejk na 4:1, pak mě ale soupeř dostal do kleští a dlouho mě k ničemu nepustil. V této fázi jsem prohrál devět her v řadě, což se na takové úrovni neodpouští a stálo mě to zápas,“ vypíchl klíčovou pasáž zápasu Vrbenský.

Tseng, účastník Turnaje mistrů do 21 let z roku 2022, po pomalejším rozjezdu začal na kurtu dominovat a na přelomu setů získal devět her v řadě. Za stavu 0:4 ve druhé sadě se sice Vrbenský pokusil o obrat a odvrátil i tři mečboly, podařilo se mu výsledek jen mírně upravit.

„Pořád jsem bojoval. Pomohli mi diváci, které jsem snad nezklamal. Za stavu 4:5 přišly i tři šance na vyrovnání stavu, mohlo to být ještě zajímavější. Ale už možná trošku chyběly síly, abych ten jeden míč vyhrál,“ posteskl si český tenista, který byl přesto s vlastním výkonem na turnaji spokojený. „Chtěl jsem hlavně postoupit do hlavní soutěže, zbytek byl nad plán. Odehrál jsem zápasy proti silným soupeřům, to mě herně posune. Věřím, že se za rok vrátím a zopakuji podobný výsledek,“ loučil se s UniCredit Czech Open Vrbenský.

twitter instagram facebook kontakt