ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jerome Kym prodloužil senzační tažení

07.06.2024 14:38:16 | Úvodní semifinále UniCredit Czech Open začalo podle papírových předpokladů. Nasazený Argentinec Pedro Cachin získal první tři hry, pak se ale začaly dít velké věci. Jerome Kym ze Švýcarska vyhrál šest her v řadě a celý první set. Po pauze mezi sety se Cachin vrátil na kurt naprosto koncentrovaný.

Dvakrát po sobě prorazil Kymův servis a krok se soupeřem srovnal po výsledku 6:1 a vynutil si rozhodující set. V jeho první části si soupeři vzájemně vzali po jednom podání, od stavu 4:4 byl úspěšný pouze Kym a překvapivě postoupil do finále.
„Byl to trošku bláznivý zápas s divokým průběhem. Ale pořád jsem cítil, že mám šanci vyhrát. I proto jsem byl uvolněný a v závěru zvládl rozhodující výměny,“ radoval se Kym.
Jak hodnotí průběh zápasu?
„Na začátku obou prvních dvou setů jsem ztratil svůj servis, což se stává, když nejste na zápas úplně dobře nastaven. Dokázal jsem se ale rychle přizpůsobit a nepříznivý vývoj otočit ve svůj prospěch. Pedro především není vůbec snadným soupeřem, před dvěma lety jsem s ním prohrál ve Veroně.“
Závěr posledního setu se ještě zdramatizoval ztraceným breakem…
„Ve třetím setu jsem do toho prostě šel. Riskoval jsem, buď to tam padne, nebo ne. Naštěstí jsem soupeře nakonec udolal 6:4, což je určitě dobrý výsledek. Tohoto vítězství si určitě vážím.“
Jaké jsou jeho preference do finále, Tseng nebo Djere?
„Je mi to naprosto jedno, budu připraven!“

twitter instagram facebook kontakt