ENGLISH
ATP Challenger Tour
3. – 8. 6. 2024 AREÁL TK PROSTĚJOV
VSTUP VOLNÝ
SINGLES DRAW
DOUBLES DRAW
SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

UniCredit Czech Open: Kopřiva prvním českým čtvrtfinalistou

01.06.2022 15:53:42 | Vít Kopřiva na challengeru v Prostějově postoupil do čtvrtfinále, Španěla Pabla Andujara porazil za necelé dvě hodiny po setech 6:1, 7:6(4). První sadu ovládl český tenista s velkým přehledem, soupeři dovolil pouze jeden gem.

Zápletka toho druhého ale byla o poznání složitější. Španěl dokonce v jeden okamžik vedl 5:1 a vypadalo to, že se půjde do třetí rozhodující sady. Kopřiva se však nevzdal, soupeři dvakrát sebral servis, a nakonec otočil průběh setu na 6:5. Andujar alespoň dotáhl sadu do tiebreaku, ale v něm už se radoval český hráč. „Za stavu 1:5 jsem neměl co ztratit a pokusil se hlavně získat rytmus do blížící se třetí sady. Několik povedených výměn mě dostalo zpátky a když se nabídnula šance set otočit, chytl jsem se jí,“ přiblížil rozhodující obrat utkání Kopřiva, který svým úderům dával potřebnou razanci a španělského soupeře přinutil k chybám. „Hlavně konec byl hodně vyrovnaný. Pomohly mi Andujarovy dvojchyby,“ poznamenal Kopřiva. „Každé vítězství nad hráčem z první světové stovky má velkou cenu, i když stálo hodně sil,“ radoval se Kopřiva.
A jak zhodnotil duel? „Zápas to byl hodně těžký, první set vyšel nad očekávání, ale začátek druhého setu mi utekl. Pablo nedělal chyby, zahrál několik winnerů a dokazoval, že patří do první stovky. Snažil jsme se vrátit co nejvíc do zápasu, abych byl připraven na případný třetí set. Soupeř mi navíc hodně pomohl svými dvojchybami a tiebreak už byl o jednom dvou míčích. Jsem strašně rád, že jsem to dokázal otočit ještě ve druhém setu.“
Kopřiva zakončil zápas dokonalým vítězným gestem.

twitter instagram facebook kontakt