LIVE SCORE
LIVE STREAM

UniCredit Czech Open: Tři Češi ve čtvrtfinále!

01.06.2022 19:33:03 | První to začal Vít Kopřiva, porazil Španěla Pablo Andujara, poté přišel čas Martina Krumicha, který porazil lucky losera Němce Louise Wesselse. Úvodní dějství bylo v jednoznačné režii devatenáctiletého rodáka z Kolína, Wesselse doslova vymazal, povolil mu pouhé dva gemy.

Ve druhém setu se však role obrátily a Louis Wessels dokonce uštědřil konkurentovi kanára. Martin Krumich se pak ve třetím setu zvedl, a třebaže dvakrát ztratil výhodu brejku, tak zvládl téměř čtvrthodinový gem na vedení 5:4, načež uspěl i na příjmu, kde využil první ze dvou mečbolů.
Dalibor Svrčina utkání s Jevgenijem Donským začal parádně a vedl 3:0, pak se ale zasekl a sadu vyhrál díky brejku v poslední třinácté hře. Vyrovnaná partie, v niž se prostějovskému hráči nedařilo, dospěla nakonec až do zkrácené hry rozhodující sady, v níž se přece jen radoval český zástupce. „Nebylo to dobré, vítězství jsem si za předvedenou hru ani nezasloužil. Na úrovni byla jen bojovnost, ta mě dostala do dalšího kola,“ oddechl si Svrčina. „Po překvapivém postupu z prvního kola jsem byl tentokrát favoritem, možná i proto jsem se necítil dobře. Až v poslední sadě jsem se dokázal alespoň částečně uklidnit a soustředil myšlenky výhradně na dění na kurtu,“ hodnotil kriticky své vystoupení Dalibor Svrčina.